Instruire

Liceul DaVinci se dedică educării elevilor cu accent pe gândire critică, mentalitate internaţională şi dezvoltarea generală a copilului.
Programul academic combină standardele educaţionale din Moldova cu cele internaţionale.
Elevii studiază într-un mediu care provoacă curiozitatea, în cadrul activităţilor de grup şi practice. Instruirea se face predominant în limba engleză, cu o susţinere susbstanţială pentru studierea limbii materne, română sau rusă, pentru a-i ajuta pe copii să-şi dezvolte abilităţile de gândire. Procesul de învăţare este individualizat şi diferenţiat, în baza necesităţilor fiecărui copil. Programul şcolar integrează dezvoltarea disciplinei, autoorganizării şi a valorilor morale, în paralel cu un program academic elevat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *